Lentiskerho on päässyt voittojen suloiseen makuun ja lähtee Kuusamoon sekä Rovaniemelle ryöstöt mielessä. Kerho on kaatanut vastustajansa jo 11 kertaa peräkkäin ja janoaa nyt seuraavia lukuja 12 ja 13.
Marraskuun viimeisenä päivänä Kuusamossa Pölkky pitänee kaikilla keinoilla sarjataulukon kakkostilastaan kiinni. Kolmantena oleva Lentiskerho pyrkii kohden liigan kirkkainta kärkeä ja kammoksuu tappion mahdollisuutta. Tiedossa on siis hurja taistelu pisteistä. Ensimmäinen keskinäinen ottelu Kuusamossa päättyi Kerhon selvään voittoon 3-0. Katkeran tappion jälkeen Pölkky on voittanut seuraavat neljä ottelua.
Tiistaina joulukuun ensimmäisenä päivänä Lentiskerho matkustaa Joulupukin kaupunkiin Rovaniemellä ja kohtaa siellä WoVon. Ensimmäisen ottelun Hämeenlinnassa Kerho voitti puhtaasti 3-0. WoVolla on alla kolme tappiota ja nälkäisyyttä voiton tielle riittää. WoVo on sarjassa seisemäntenä.
JA HOMMA ONNISTUU JHO GROUP
Takaisin2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
0000